Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı aile hukuku çatısı altında boşanma davaları alanında uzmanlaşan kişilerdir. Aile hukuku çatısı altında yürütülen boşanma davaları hukukun gerektirdiği şartlar ile bir çok prosedür gerektirmektedir.

En iyi boşanma avukatı arayışı içerisinde iseniz bilmeniz gereken bazı konular vardır.Öncelik olarak dava süreçlerinde her aşamanın dikkatli bir şekilde sürdürülmesi gerekmektedir.Dava süresince avukatınızın sizi en iyi şekilde temsil edebilmesi ve savuna bilmesi adına gereken tüm doneleri iletmelisiniz.En iyi boşanma avukatı süreci aslında avukatın vekilinin de sorumlulukları yerine getirmesi ile bir bütün olarak işleyen bir süreçtir.

Bu süreç de müvekkiller tüm ayrıntı ve detayları boşanma avukatı ile paylaşmalıdır.Bu süreç sadece boşanma davalarında değil Ankara avukat alanında sizi temsil etmesini isteyeceğiniz tüm davalarda bu şekilde işlemelidir.Bu süreçlerin her biri bir bütün halinde düzgün bir biçimde yönetildiği taktirde mutlak başarılı sonuçlar doğuracaktır.

 • Bu süreçte aslında olması gereken önemli detaylar nelerdir?
 • Müvekkil ile güvenilir bir bağ kurabilmek.
 • Gelişen tüm detayların müvekkiller tarafından avukatına aktarması.(Etkili bir iletişim.)
 • Bilgi toplama.
 • Şeffaf bir ilerleme.
 • Dava dosyasında gelişen tüm gelişmeler hakkında bilgilendirme.
boşanma avukatı
ankara boşanma avukatı

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatı olarak sizlere hizmet veren hukuk büromuz ile iletişime geçebilir ve bu süreçte sizler için bu hukuki süreçte neler yapa biliyoruz bizlere danışa bilirsiniz. Boşanma avukatı Ankara arayışı içerisine girmiş iseniz öncelik olarak sizlerin bu aşamada nasıl bir ilerleme kat etmeniz gerekiyor bunu belirlemelisiniz. Bu süreçte yaşanan olaylar doğrultusunda işlemler değişe bilir. Boşanma avukatı Ankara davalarında hukuk büromuz ile iletişime geçtiyseniz önceliğimiz sizler için sürecin nasıl gelişeceğini belirlemek olacaktır. Bu durumlar nasıl gözlemleniyor?

Boşanma Avukatı Süreci Nasıl Değerlendirmeli?

Boşanma avukatı öncelikle sürecin nasıl ilerleyeceğini bilmelidir. Bu durum nereden başlayacağımıza karar vermek ile eş değerdir. Bu süreç yolun başında ikiye ayrılır. Nasıl mı?

 1. Anlaşmalı boşanma
 2. Çekişmeli boşanma

Anlaşmalı Boşanma

Anlaşmalı boşanma eşlerin ararlarında mutabık kaldığı bir boşanma evresidir diye biliriz. Bu süreçte çocuk varsa ise çocuğun vasiyeti kimde kalacak belirlenmelidir. Mal varlığı var ise bu mal varlığı nasıl paylaşılması gerekmektedir? Bu süreçlerin her biri anlaşmalı boşanma ile gerçekleşen bazı örnek ve temellerdir.

Boşanma avukatı olarak sizleri temsil edecek kişi veya kişiler bu süreçleri hukuki olarak sizler için takip eder ve haklarınızı savunurlar. Bu durumlarda haklarınızı en doğru biçimde savunacak bir boşanma avukatı ile çalışmak sizler için önem arz etmektedir.

Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma davalarında da sizler için birden çok önemle değinilecek hususlar vardır. Ankara boşanma avukatı olarak bunlardan bir kaçına değinmek istiyoruz. Öncelik ile bilinmesi gereken Çekişmeli boşanma davalarında Boşanma avukatı her süreci en iyi değerlendirmelidir. Bu süreçte avukatınız ile paylaşacağınız her durum sizin haklarınızı daha fazla savunması anlamını taşır.

Sizlerin geçmiş zamanda uğramış olduğunuz her haksızlık ve haksız davranışlar bu sürecin akışını değiştirmektedir. Bu nedenle Ankara avukat alanında sizlerin hakkını savunacak her Avukata durumları ve gelişmeleri olduğu gibi anlatmanız gerekmektedir. Bu durum sizi temsil edecek avukatın elindeki savunmayı güçlendirecektir.

 • Eşiniz tarafından aldatılmanız.
 • Boşanma sürecinde veya öncesinde sizlere karşı hakarette bulunulması.
 • Bu boşanma sürecinde mal kaçırılması.
 • Eşiniz tarafında uğradığınız şiddet.
 • Ağır tahrik.

Bu ve daha birçok yaşanabilecek örneklerde duruma göre Ankara avukat olarak sizleri temsil edecek avukat sizlerin uğramış olduğu burumlardan haklarınızı savuna bilecektir. Bu ve benzeri durumlarda Boşanma davası süreçlerinde bizleri tercih etmeniz doğrultusunda haklarınızı en doğru şekilde savunacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

boşanma avukatı ankara
avukat boşanma ankara

Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatı ücretleri her yıl düzenlenir.Bu düzenlemeler Türkiye Barolar Birliği aracılığı ile gerçekleşmektedir.Düzenlenen güncel boşanma avukatı ücretleri resmi gazetede yayınlanır.Bu ücretlendirme örnekleri için başlıklar şu şekilde örneklene bilir.

 • Boşanma avukatı ücreti alt sınır.
 • Anlaşmalı boşanma davası ücreti.
 • Çekişmeli boşanma dava ücreti.

Bunun yanı sıra bilinmesi gerekenler neler mi? Avukatlık serbest bir meslek olması nedeni ile avukatın alacağı ücretin kendi takdirinde olduğu bir gerçektir. Fakat her avukatın sizi aynı şekilde savunacağını düşünmeniz doğru olmayacaktır.Dava dosyalarının durumuna ve seçeceğiniz boşanma avukatının tecrübesine göre sizin savunmanızı güçlendirecek bir çok etken bulunmaktadır.Bu durum nedeni ile her avukat savunacağı dosyaya göre bir avukat ücreti belirlemektedir.

Her davanın içeriği doğrultusunda fiyatlar farklılık göstere bilir. Özellikle mal ve miras konuları ele alındığı zaman durum değerlendirmeleri yapımaktadır.

Boşanma Davanız var mı diye merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz: www.turkiye.gov.tr/davalarim